Перебувати в карантині – не означає бути в ізоляції

Самоізоляція – це один із самих надійних способів захисту та попередження небезпеки зараження

1. Домашні звички чи домашня рутина?

Ваш дім – це не офіс, не спортзал чи місце для розваг. Спробуйте розмежувати зони вашої активності. Уважніше прислухайтесь до свого тіла, до того, чого воно потребує: сон, їжа, фізична активність, розваги… Для усього має знайтись своє окреме місце у вашому домі.

2. Соціальні звички

Ви можете реорганізувати старі чи створити нові соціальні звички, застосовуючи технологічні чи віртуальні можливості. Окремі справи можуть бути прописані за датою чи часом реалізації, а інші – можуть виникати спонтанно. Запросіть друзів на чашку кави у відео-чаті, влаштуйте спільний перегляд фільмів, спільних фото з подорожей, готуйтесь разом до модулів чи іспитів, тощо…

3. Знайдіть спільні хобі

Залишаючись на зв’язку в он-лайн форматі, створюйте клуби по інтересам: клуб книголюбів, кіноклуб, клуб любителів малювання, співів, складання пазлів тощо. Групи за інтересами можна створювати, застосовуючи різні платформи та дивайси. Не забувайте грати в ігри.

4. Емпатія (співпереживання)

Якщо хтось, кого ти знаєш, страждає чи переживає панічні настрої через карантин чи пандемію, спробуй подумати про те, як і що він може відчувати, спробуй приєднатися до його емоцій і дай йому відчути, що він не один.

5. Фізична активність в домашніх умовах

Фізична активність надзвичайно важлива як для ментального (психічного), так і для фізичного здоров’я. В он-лайн форматі (наприклад в заголовках на YouTube – “Йога дома”, “Zumba дома» …) ти можеш знайти групи чи відео, які допоможуть тобі цікаво проводити тренування в домашніх умовах (на самоті, але не в самотності).

6. Синхронні програми та додатки

Чи знаєш ти сучасні програми та додатки, які дають можливість групі користувачів переглядати відео чи слухати музику разом? Скористайся для прикладу додатками Netflix, Spotify. Бажаємо приємних вражень.


Колектив Медико-психологічного центру Вінницького національного медичного університету ім.. М.І. Пирогова щиро зичить усім доброго здоров’я, психологічної рівноваги та оптимізму!

Бережіть себе, підтримуйте оптимістичний настрій, проведіть час в любові з вашими дітьми, рідними, близькими та друзями.